Witaj, świecie!

„Witaj, Świecie!” – tymi słowami rozpoczyna się każda przygoda. Nie ma więc w tym żadnego przypadku, że właśnie te słowa widzi na początku swojej drogi każdy programista czy bloger. Może nie wprost, ale szept tych słów słyszy też każde podróżnicze serce. Bo to właśnie te słowa powodują ukłucie, które prowokuje do spakowania plecaka i wyruszenia w nieznane.

To także słowa, w których skrywa się obietnica olbrzymiego potencjału, możliwości, po które wystarczy sięgnąć. To zaproszenie, ale i wyzwanie. Słowa te brzmią dziarsko i prowokują. Wymagają odwagi, ale oferują w zamian tak wiele.

Ten blog jest moim wyzwaniem, które polega na tworzeniu balansu w opowieści o tym, co dla mnie znane i nieznane. A zatem o podróżach, ale rozumianych na cztery sposoby.

Po pierwsze – o podróżach w dosłownie dla mnie „nieznane” – a zatem „Globalnie”.

Po drugie – o podróżach w miejsca mi bliskie, sąsiedzkie; ale tym podróżom towarzyszyć będzie wysiłek spojrzenia na miejsca mi znane jak na ląd nieodkryty i nieoczywisty – a zatem „Lokalnie”

„Narracje” – to natomiast miejsce, w którym opisuje wycieczki do prywatnych światów wspaniałych ludzi. Choć to często światy równoległe do naszych, nie zawsze udaje nam się przerzucić do nich most. Ta za(kładka) jest właśnie taką nomen omen kładką, która wiedzie tak daleko, jak pozwolili na to moi rozmówcy.

Po czwarte – o podróżach nie fizycznych, a takich, które odbywają się za sprawą wędrówek ducha i wyobraźni. Dlatego w sekcji „High-end” znaleźć będzie można przemyślenia prowokowane lekturami, które powodują szybsze bicie serca.

Rozpocznijmy tę przygodę wspólnie…

A zatem – witaj, świecie!

3 myśli na temat “Witaj, świecie!

  1. Trafiłam tutaj przypadkowo, szukając ciekawostek o Chorwacji i tak już zostałam. Uwielbiam tego bloga i z niecierpliwością od samego początku czekam na kolejne wpisy. Historia miejsc przeplatana z opisami autorki sprawia, że czuję się jak w podróży. Dziękuję!!

  2. Autorka niekonwencjonalna,pięknie potrafi opisem zachęcić do czytania tego o czym pisze,zostaje tu i czekam na continuará.

Dodaj komentarz